Hippokisat 2018

HIPPO –kisat Rymättylän urheilukentällä 5.9.2018 klo 18.00

Kisat käytiin ottelumuotoisena, jolloin 3-6-vuotiailla lajeina oli pikajuoksu ja pallonheitto. 7-10-vuotiailla oli pikajuoksu, pallonheitto ja pituushyppy.

Osallistujia oli 86!

TULOKSET

T3

  1. Alisa Sainio18 pistettä
  1. Inna Iljin18 pistettä

 

P3

  1. Vili Pönkä18 pistettä
  1. Eetu Nordqvist18 pistettä

3.   Valtteri Pönkä        14 pistettä

4.   Aarto Auranen       12 pistettä

5.   Nooa Perkiö           5 pistettä

 

T4

  1. Linnea Sibelius18 pistettä
  2. Emilia Kulma16 pistettä
  3. Viena Auranen13 pistettä
  4. Aino Multamäki13 pistettä
  5. Kiira Alihanka9 pistettä
  6. Eevi Nieminen8 pistettä
  7. Aava Iljin7 pistettä

 

P4

  1. Joona Kaatiala20 pistettä
  2. Jetro Vuorenala15 pistettä

Leo Valkama15 pistettä

 

T5

  1. Kiia Kuusivaara18 pistettä
  2. Hilda Mattila17 pistettä
  3. Sofie Palmroth15 pistettä
  4. Linnea Nyström12 pistettä
  5. Aada Sainio 5 pistettä

 

P5

  1. Elias Hämäläinen20 pistettä
  2. Elian Tähtinen16 pistettä
  3. Lenni Nyström14 pistettä
  4. Luca Degert12 pistettä
  5. Nuutti Perkiö5 pistettä

 

 

T6

  1. Minea Lehto18 pistettä
  2. Sofia Leppäniemi15 pistettä
  3. Tuuli Meritalo12 pistettä

Alia Viljainen12 pistettä

  1. Mette Multamäki10 pistettä
  2. Mathilda Hellsten8 pistettä

Fanni Nyström8 pistettä

  1. Anette Kulma6 pistettä
  2. Sofia Söderholm5 pistettä
  3. Lotta Hervanto2 pistettä

 

P6

  1. Elmeri Laine18 pistettä
  2. Joakim Matilainen17 pistettä
  3. Eemeli Vehmanen15 pistettä
  4. Aatos Kantola12 pistettä
  5. Kasperi Mäkelä9 pistettä

Tuomas Roine9 pistettä

  1. Lassi Arvonen6 pistettä

 

T7

  1. Alisa Hämäläinen294 pistettä
  2. Sandra Palmroth214 pistettä
  3. Maisa Heinonen189 pistettä
  4. Josefina Kortemaa171 pistettä
  5. Alli Eloranta163 pistettä
  6. Lily Nurmela147 pistettä
  7. Sonja Metsälä126 pistettä
  8. Jasmin Sainio106 pistettä
  9. Milja Penttinen101 pistettä
  10. Aida Tähtinen96 pistettä
  11. Reetta Lievejärvi53 pistettä

 

P7

  1. Leevi Degert268 pistettä
  2. Rasmus Tauriainen213 pistettä
  3. Lenni Penttilä189 pistettä
  4. Aleksi Holmroos88 pistettä
  5. Elmo Päivänsäde39 pistettä

 

T8

  1. Oona Törne327 pistettä
  2. Hilda Koisaari285 pistettä
  3. Melissa Hellsten176 pistettä

 

 

P8

  1. Santeri Sinisalo431 pistettä
  2. Peetu Paassilta315 pistettä
  3. Oliver Viljainen263 pistettä
  4. Pyry Sillanpää236 pistettä
  5. Eino Päivölä196 pistettä

 

T9

  1. Lumia Vehmanen326 pistettä
  2. Lilja Päivölä264 pistettä
  3. Nella Rusi240 pistettä
  4. Aino Pitkänen188 pistettä
  5. Jenny Pohjasniemi131 pistettä

 

P9

  1. Arttur Markkanen367 pistettä
  2. Aulis Kantola286 pistettä
  3. Henri Mäkelä80 pistettä
  4. Otso Auranen67 pistettä

 

T10

  1. Hilla Penttinen464 pistettä
  2. Elle Nyman449 pistettä
  3. Heidi Koisaari431 pistettä
  4. Emme Vehmanen277 pistettä
  5. Ilona Nieminen267 pistettä
  6. Annu Törne223 pistettä
  7. Anni Laaksonen179 pistettä

 

P10

  1. Joonas Paassilta297 pistettä
  2. Konsta Luotonen242 pistettä